Цікавий урок “Мистецтво Епохи Відродження і Бароко”

11 грудня у Звенигородській  ДШМ відбулася неординарна подія – цікавий урок на тему “Мистецтво Епохи Відродження і Бароко”. Його підготували   й провели викладачі теорії музики Погоріла Таміла Олександрівна та Орловська Людмила Леонідівна.

Прелюдією до розповіді став виступ камерного ансамблю “Класик- стиль” (керівник Голікова Н.О., конц. Поворіна О.Г.). У їхньому виконанні прозвучали твори А. Вівальді та Л. Боккеріні. А далі – розповідь про видатних художників епохи Відродження, про безсмертні шедеври Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Рафаеля з показом на екрані. Цю частину уроку провела викладач Орловська Л.Л.

Наступним був виступ  викладача Погорілої Т.О. з розповіддю про архітектуру й скульптурне мистецтво Італії, Франції, Німеччини кінця  XVст. – початку   XVI ст. Цей відеоряд викликав справжнє захоплення глядачів. Доповнила і прикрасила розповідь викладачів невеличка сценка у виконанні учнів  класу фортепіано Хафіан Каріни та Надільнюка Олександра, які в дещо гумористичному плані зобразили процес створення музики сином Й.С. Баха Філіпом Емануілом.

Сподобався  присутнім класичний танець у виконанні учнів-хореографів. У самостійно виконаних перуках та сукнях  “на кринолінах”, під музику Й. Пахельбеля, вони поважно танцювали цей старовинний танок.

Загалом, враження від такого незвичного уроку, що об’єднав усі жанри мистецтва, залишилося дуже приємним, а для більшості присутніх у концертній залі ще й пізнавальним, що й було з вдячністю висловлено обом ведучим.