Знай наших! «Ніч перед Різдвом» підкорила столичну сцену

Аби виростити справжній мистецький талант, плекати його потрібно наполегливо і з любов’ю. Цю істину хореографи Звенигородської дитячої школи мистецтв Олександр Луценко та Тетяна Чорна засвоїли на «відмінно». Залюблені у свій предмет, професіонали старанно передають своє уміння вихованцям хореографічного колективу «Заморочки-дивина». Їхнє дітище вже неодноразово радувало своїми успіхами прихильників цього іскрометного жанру. А нещодавно юні звенигородські танцюристи підкорили сцену столичної муніципальної української академії танцю імені Сержа Лифаря, де відбувся Всеукраїнський мистецький конкурс «Різдвяні мініатюри».

Варто відзначити, що прем’єра хореографічної вистави «Ніч перед Різдвом», фрагменти якої звенигородчани представили на огляд компетентного журі у складі відомих митців-професіоналів, відбулася рік тому на сцені дитячої школи мистецтв і викликала у глядачів небувале емоційне піднесення і захват. Тому саме цей яскравий хореографічний твір і став візитною карткою юних обдарувань Шевченкового краю, які надали шанувальникам народного мистецтва чудову нагоду зануритися у святкову атмосферу передріздвяної ночі, чарівні краєвиди якої майстерно вималював у «Вечорах поблизу Диканьки» відомий письменник Микола Гоголь.

– Виявивши бажання взяти участь у такому престижному конкурсі, ми прагли надати учням можливість показати себе на великій сцені. А на перемогу навіть не сподівалися. Та наші «Заморочки» здивували столичних корифеїв хореографії запальними танцями і оригінальними композиціями, адже ж у насиченому сценічному дійстві гармонійно поєдналися як народні, так і сучасні естрадні танці та козацькі марші. Тому вистава стовідсотково відповідала вимогам номінації «народний танець», у якій ми і представляли «Ніч перед Різдвом», – розповідає директор Звенигородської дитячої школи мистецтв Людмила Комаренко.

– Шкода, звичайно, що ми не маємо змоги придбати гарні сценічні українські костюми для учасників «Заморочок», а користуємося запозиченими у районному будинку культури чи «із бабусиних скринь». Реквізит для «Ночі перед Різдвом» виготовляли власноручно із «підручних матеріалів», – ділиться наболілим автор сценарію та режисер-постановник вистави Олександр Луценко.

– Та все ж наші танцюристи завдяки своїй майстерності – а приймали участь у виставі 53 учнів класу хореографії! – зуміли привернути увагу журі! Із яким творчим запалом та артистизмом танцювали Діана Фесенко (Оксана), Богдан Бовенко (Вакула), Хафіан Каріна (Чорт), Василь Антонюк (Голова), Данило Тимчак (Дяк), Каріна Пушкіна (Солоха). Небувалий артистизм продемонстрував і наймолодший, восьмирічний, учасник творчого колективу Ілля Вовненко (Коза)! Це було просто фантастично! І навіть незважаючи на сильних суперників – а це 34 хореографічних колективи кращих мистецьких закладів України! – журі визнало переможцями конкурсу нас! – доповнює розмову Тетяна Чорна.

Тож до рідного міста колектив «Заморочок» повернувся із лаврами переможців. Їм було вручено диплом І ступеня . До того ж кожен учасник отримав із рук голови журі – заслуженого діяча мистецтв України, професора О. Чухініна, особливу відзнаку – медаль. За високий професійний рівень підготовки учнів почесними грамотами відзначені і керівники творчого колективу Олександр Луценко та Тетяна Чорна.

Керівництво школи , батьки, учні щиро вдячні народному депутату Валентину Миколайовичу Нечипоренку за неоціненну матеріальну допомогу – виділені кошти на проїзд. Не можна не згадати і про величезну батьківську допомогу у підготовці учнів до конкурсу, їхнє непереможне бажання бачити дітей в числі переможців, що й було успішно здійснено.

Напередодні Новорічних свят бажаємо здоров’я, мирного неба та здійснення усіх надій і сподівань. Нехай вам щастить.