Відділ народних інструментів

Водночас із відкриттям школи розпочав свою діяльність відділ народних інструментів, історія якого цікава і багата. Слова подяки  заслуговують  викладачі, які започаткували і у різні роки очолювали відділ, були керівниками інструментальних колективів, працювали з учнями класів:

баяна :  Шестакова О.В., Рябоненко А.Б., Бондаренко В.І., Демченко П.В.,  Кошман А.М.,

             Мунтян М.Г., Стеблівська Н.М., Кисленко В.М., Безверхий Д.І., Мацьків П.Г.,      

            Теліженко С.Д.

домри:  Махиня М.М., Молоков М.Г., Гордій Г.М., Іванова Т.І., Комаренко О.М.,

              Свінціцька Л.М., Швець Г.М.

бандури: Соколовський Д.Г., Щербак Л.С., Золотарська Л.Я., Браславець Т.Л.,

                 Овсієнко А.П.,  Боровик Г.В.,  Токар О.В.,  Духаніна Т.В.

балалайки: Корінна В.П.

Ці викладачі виховали не одне покоління музикантів, які і сьогодні працюють в музичних закладах.

В 70-80 рр. школа мала  велику кількість учнів і викладачів, тому відділ був розділений. У  різний час їх  очолювали справжні майстри своєї справи: відділ баяна – Кошман А.М., Мацьків П.Г., який керував ансамблем баяністів, відділ народних інструментів –   Щербак Л.С.,  Іванова  Т.І., Чикаленко Г.М., Царіннік С.В., Духаніна Т.В.  Вони успішно працювали й підготували до вступу  в музичні заклади багатьох своїх учнів.

На даний час на відділі працюють викладачі класів:

Чикаленко Г.М. – завідуюча відділом – клас бандури,

Курінний М.Ф. – клас  цимбал та сопілки,

Орлова А.В. –  клас сопілки,

Осадчий С.В. – клас баяна,

 Коваль О.М. – клас баяна,

викладачі сумісники Марчук О.В. та Богославець Н.І. – клас домри та гітари.

Престиж народних  інструментів дуже високий, тому успіхи і творчі перемоги учнів обумовлені високою професійністю викладачів, які працювали і працюють у теперішній час.

Особливою гордістю нашого відділу протягом багатьох років існування школи є  творчі колективи – призери обласних конкурсів активні учасники мистецьких заходів міста. 

Оркестр народних інструментів «Візерунки»- керівник Орлова Алла Валентинівна

Ансамбль сопілкарів «Перлина» – керівник Орлова Алла Валентинівна ,                                                                                                      концертмейстер   Бондаренко Юлія Леонідівна

Ансамбль домристів  «До-ре-ля-місс»  –керівник Марчук Олександра Василівна ,                                                                                                 концертмейстер Дяченко Світлана Володимирівна

Ансамбль бандуристів «Україночки» –  керівник Чикаленко Ганна Миколаївна

Інструментальний ансамбль «Горицвіт»- керівник Дзеціна Володимир Валерійович

Оркестр народних інструментів  «Барви» – керівник Дзеціна Володимир Валерійович

Ансамбль бандуристів «Мрія» (керівник Чикаленко Ганна Миколаївна)  працював у  2014р. та став володарем  Гран-Прі ХХІІ обласного конкурсу кобзарського мистецтва, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка (м. Городище).

 

Учні відділу –  призери обласних та всеукраїнських конкурсів

Клас викладача Орлової А.В.: 

 

Брюховецька Юліана 

І місце на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Мій світ – мистецтво» м. Черкаси 2015р.

ІІ місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Черкаси 2017р.

ІІ місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

ІІІ місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі “Карпатський зорепад” смт.Верховина 2017р.

 

 

 

Мельник Едуард       

ІІ місце  на Всеукраїнському конкурсі «Веселкове розмаїття» м. Київ 2016р.

І місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Черкаси 2017р.

І місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

І місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі “Карпатський зорепад” смт.Верховина 2017р.

 

 

 

Калініченко Софія 

ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі «Веселкове розмаїття» м. Київ 2016р.

ІІ місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Черкаси 2017р.

ІІ місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

ІІІ місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі “Карпатський зорепад” смт.Верховина 2017р.

 

 

 

Горобець Поліна

І місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

ІІ місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі “Карпатський зорепад” смт.Верховина 2017р.

 

 

 

 

 

 

Качур Денис 

ІІ місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

І місце Всеукраїнський фестиваль-конкурс “Весняний зорепад” м. Черкаси 2017р.

ІІ місце Всеукраїнський конкурс-фестиваль “Квітуча країна” м. Умань 2017р.

 

 

 

 

 

 

Чепчур Артем 

І місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

 

 

 

 

 

 

 

 

Олійник Вікторія

І місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

І місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі “Карпатський зорепад” смт.Верховина 2017р.

 

 

 

 

 

 

Клас викладача Марчук О.В.:

 

Вдовиченко Влада

І місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Черкаси 2015р.

І місце  на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2015р.

І місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Черкаси 2016р. 

Гран-Прі на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2016р.

Гран-Прі на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

 

 

 

Марчук Михайло

ІІІ місце  на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2015р.

Диплом учасника   обласного конкурсу виконавської майстерності  обдарованих учням. Черкаси2016р

ІІІ місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2016р.

ІІІ місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

 

 

Клас викладача Чикаленко Г.М. : 

Дубова Олена

ІІ місце  на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2015р.

ІІ місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2016р.

І місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Черкаси  2017р.

ІІ місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

ІІ місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі “Карпатський зорепад” смт.Верховина 2017р.

Чернявська Ольга

ІІ місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2016р.

Коськіна Ольга

ІІ місце  на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2015р

ІІІ місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2016р.

Андріуца Анастасія

Диплом учасника обласного конкурсу виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2016р

 

 

Микитенко Софія

І місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

 

 

 

 

 

 

 

Благовісна Яна   – ІІІ місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

 

Викладач відділу Курінний М.Ф. понад 40 років викладає у школі клас баяна, цимбал, сопілки, він  керівник дитячого ансамблю українських народних інструментів та очолював хоровий колектив,  працює у філіях школи.  Має достатньо випускників, які поєднали життєвий шлях з музикою.

Клас викладача Курінного М.Ф.:

 

Неумита  Марія

ІІ місце  на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів  м. Умань 2014р.

ІІ місце  на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2015р.

 

 

 

               

Подолянська Марія –  Диплом учасника обласного конкурсу кобзарського мистецтва, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка м. Городище 2014р.           

                                                     

 Творчі колективи відділу – лауреати конкурсів 2017 року

Ансамбль сопілкарів “Перлина”І місце  на обласному конкурсі  творчих колективів учнів                                                                                  та викладачів ПСМНЗ,

                                               –  І місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі “Карпатський                                                                         зорепад” смт.Верховина 2017р.

Дитячий оркестр народних інструментів “Візерунки” – І місце  на обласному конкурсі                                                                                   творчих колективів учнів та викладачів ПСМНЗ

Ансамбль бандуристів “Україночки” –  ІІІ місце  на обласному конкурсі  творчих колективів                                                                                     учнів та викладачів ПСМНЗ,  

                                                                              ІІ місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі                                                                                          “Карпатський зорепад” смт.Верховина 2017р.

Ансамбль “До-ре-ля-місс” – І місце  на обласному конкурсі  творчих колективів учнів та                                                                          викладачів ПСМНЗ

 

За останні роки професійну діяльність продовжили випускники викладачів:

Курінного М.Ф. – Різник Вадим, Прудиус Євгеній, Смотрун Олександр, Шевченко Валентина, Подолянюк Ігор, Орлова Алла, Орищич Наталія, Оласюк Артем;

ЧикаленкоГ.М. – Пастух Тетяна, Скрипник Людмила, Скрипник Наталія, Стовповенко Лариса, Мироненко Лариса, Багрій Ольга, Буняєва Олена, Глінська Інна, Лобода Юлія;

Орлової А.В.  –  Логвин Олег;

Духаніної Т.В. – Максимчук Ангеліна, Максимчук Альона, Бабенко Олена, Гонзур Яна;             

Марчук О.В.  –  Штельмах Олег;

Коваля О.М.  –  Сауляк Владислав;

Боровик Г.В.  – Шкуренко Галина – заслужена артистка України, Калита Тетяна – артистка РБК, П’ятничук Тетяна – головний спеціаліст з питань  розвитку кобзарського мистецтва на Україні та за кордоном,  Суслікова Олена – артистка Укртелерадіо.       

Відділ народних інструментів пишається своїми вихованцями!