Відділ народних інструментів

Водночас із відкриттям школи розпочав свою діяльність відділ народних інструментів, історія якого цікава і багата. Слова подяки  заслуговують  викладачі, які започаткували і у різні роки очолювали відділ, були керівниками інструментальних колективів, працювали з учнями класів:

баяна :  Шестакова О.В., Рябоненко А.Б., Бондаренко В.І., Демченко П.В.,  Кошман А.М.,

             Мунтян М.Г., Стеблівська Н.М., Кисленко В.М., Безверхий Д.І., Мацьків П.Г.,      

            Теліженко С.Д.

домри:  Махиня М.М., Молоков М.Г., Гордій Г.М., Іванова Т.І., Комаренко О.М.,

              Свінціцька Л.М., Швець Г.М.

бандури: Соколовський Д.Г., Щербак Л.С., Золотарська Л.Я., Браславець Т.Л.,

                 Овсієнко А.П.,  Боровик Г.В.,  Токар О.В.,  Духаніна Т.В.

балалайки: Корінна В.П.

Ці викладачі виховали не одне покоління музикантів, які і сьогодні працюють в музичних закладах.

В 70-80 рр. школа мала  велику кількість учнів і викладачів, тому відділ був розділений. У  різний час їх  очолювали справжні майстри своєї справи: відділ баяна – Кошман А.М., Мацьків П.Г., який керував ансамблем баяністів, відділ народних інструментів –   Щербак Л.С.,  Іванова  Т.І., Чикаленко Г.М., Царіннік С.В., Духаніна Т.В.  Вони успішно працювали й підготували до вступу  в музичні заклади багатьох своїх учнів.

На даний час на відділі працюють викладачі класів:

Чикаленко Г.М. – завідуюча відділом – клас бандури,

Курінний М.Ф. – клас  цимбал та сопілки,

Орлова А.В. –  клас сопілки,

Осадчий С.В. – клас баяна,

 Коваль О.М. – клас баяна,

викладачі сумісники Марчук О.В. та Богославець Н.І. – клас домри та гітари.

Престиж народних  інструментів дуже високий, тому успіхи і творчі перемоги учнів обумовлені високою професійністю викладачів, які працювали і працюють у теперішній час.

Особливою гордістю нашого відділу протягом багатьох років існування школи є  творчі колективи – призери обласних конкурсів активні учасники мистецьких заходів міста. 

Оркестр народних інструментів «Візерунки»- керівник Орлова Алла Валентинівна

Ансамбль сопілкарів «Перлина» – керівник Орлова Алла Валентинівна ,                                                                                                      концертмейстер   Бондаренко Юлія Леонідівна

Ансамбль домристів  «До-ре-ля-місс»  –керівник Марчук Олександра Василівна ,                                                                                                 концертмейстер Дяченко Світлана Володимирівна

Ансамбль бандуристів «Україночки» –  керівник Чикаленко Ганна Миколаївна

Інструментальний ансамбль «Горицвіт»- керівник Дзеціна Володимир Валерійович

Оркестр народних інструментів  «Барви» – керівник Дзеціна Володимир Валерійович

Ансамбль бандуристів «Мрія» (керівник Чикаленко Ганна Миколаївна)  працював у  2014р. та став володарем  Гран-Прі ХХІІ обласного конкурсу кобзарського мистецтва, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка (м. Городище).

 

Учні відділу –  призери обласних та всеукраїнських конкурсів

Клас викладача Орлової А.В.: 

 

 

Горобець Поліна

І місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

ІІ місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі “Карпатський зорепад” смт.Верховина 2017р.

 

 

 

 

 

 

Качур Денис 

ІІ місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

І місце Всеукраїнський фестиваль-конкурс “Весняний зорепад” м. Черкаси 2017р.

ІІ місце Всеукраїнський конкурс-фестиваль “Квітуча країна” м. Умань 2017р.

 

 

 

 

 

 

Чепчур Артем 

І місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

 

 

 

 

 

 

 

 

Олійник Вікторія

І місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

І місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі “Карпатський зорепад” смт.Верховина 2017р.

 

 

 

 

 

Клас викладача Чикаленко Г.М.: 

 

                                                    Андріуца Анастасія

Диплом учасника обласного конкурсу виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2016р

 

 

Микитенко Софія

І місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

 

 

 

 

 

 

 

Благовісна Яна   – ІІІ місце на обласному конкурсі виконавської майстерності обдарованих учнів м. Умань 2017р.

 

Викладач відділу Курінний М.Ф. понад 40 років викладає у школі клас баяна, цимбал, сопілки, він  керівник дитячого ансамблю українських народних інструментів та очолював хоровий колектив,  працює у філіях школи.  Має достатньо випускників, які поєднали життєвий шлях з музикою.

Клас викладача Курінного М.Ф.:       

                                                     

 Творчі колективи відділу – лауреати конкурсів 2017 року

Ансамбль сопілкарів “Перлина”І місце  на обласному конкурсі  творчих колективів учнів                                                                                  та викладачів ПСМНЗ,

                                               –  І місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі “Карпатський                                                                         зорепад” смт.Верховина 2017р.

Дитячий оркестр народних інструментів “Візерунки” – І місце  на обласному конкурсі                                                                                   творчих колективів учнів та викладачів ПСМНЗ

Ансамбль бандуристів “Україночки” –  ІІІ місце  на обласному конкурсі  творчих колективів                                                                                     учнів та викладачів ПСМНЗ,  

                                                                              ІІ місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі                                                                                          “Карпатський зорепад” смт.Верховина 2017р.

Ансамбль “До-ре-ля-місс” – І місце  на обласному конкурсі  творчих колективів учнів та                                                                          викладачів ПСМНЗ

 

За останні роки професійну діяльність продовжили випускники викладачів:

Курінного М.Ф. – Різник Вадим, Прудиус Євгеній, Смотрун Олександр, Шевченко Валентина, Подолянюк Ігор, Орлова Алла, Орищич Наталія, Оласюк Артем;

ЧикаленкоГ.М. – Пастух Тетяна, Скрипник Людмила, Скрипник Наталія, Стовповенко Лариса, Мироненко Лариса, Багрій Ольга, Буняєва Олена, Глінська Інна, Лобода Юлія;

Орлової А.В.  –  Логвин Олег;

Духаніної Т.В. – Максимчук Ангеліна, Максимчук Альона, Бабенко Олена, Гонзур Яна;             

Марчук О.В.  –  Штельмах Олег;

Коваля О.М.  –  Сауляк Владислав;

Боровик Г.В.  – Шкуренко Галина – заслужена артистка України, Калита Тетяна – артистка РБК, П’ятничук Тетяна – головний спеціаліст з питань  розвитку кобзарського мистецтва на Україні та за кордоном,  Суслікова Олена – артистка Укртелерадіо.       

Відділ народних інструментів пишається своїми вихованцями!