Клас театрального мистецтва

Театр – це гра. А гра має першорядне значення для гармонійного розвитку дитини.

«Казка, гра, фантазія – животворне джерело дитячого мислення,благородних почуттів і прагнень. Без казки – живої, яскравої, що оволоділа свідомістю і почуттями дитини – неможливо уявити дитячого мислення і дитячої мови»

В. Сухомлинський.

 

 

 

 

Ляльковий театр – це місце, куди із задоволенням ходять маленькі учні, адже лялька – це не просто лялька, це персонаж  казки, який ожив. Це невеличке диво, яке повністю реальне для маленької дитини. Це найкраща розвага для дітей, яка дарує радість, задоволення,  позитивні емоції, розвиває і збагачує внутрішній світ малюка. Ляльковий театр житиме вічно, адже те, що стало буденністю для однієї дитини, тільки починає здаватися казкою для підростаючого малюка. Це круговорот життя, де ляльковий театр відіграє значну роль. Навіть у сучасному світі, де багато інших розваг ляльковий театр продовжує  гідно займати своє почесне місце. Саме ляльковий театр сприятливо впливає на формування особистості дитини, починаючи з раннього віку. За допомогою повчальних сюжетів діти вперше дізнаються про такі поняття, як добро  і зло, справедливість. Театр приносить  багато радості дитині, приваблює своєю яскравістю. Це вид мистецтва, який поєднує в собі художнє слово, драматичну дію, поетику, музику.

 

 

 

 

 

Ідея лялькового театру «Буратіно» полягає у  створенні умов для формування гармонійної особистості, яка живе в злагоді з собою, оточуючими та природою, повної реалізації здібностей, таланту, всебічного розвитку дитини, здатної до самопізнання та самовдосконалення, навчання  дітей конструктивному спілкуванню. Ця ідея включає цінність знань, цінність свободи особистості, цінність моралі, цінність здоров’я. дитячий ляльковий театр дає можливість  поєднати просторові й часові мистецтва. Для дитини будь-яка гра, і театральна, насамперед, це  не імітація життя, а саме життя , творча дія, яка розгортається ніби не в реальному просторі , а у віртуальному світі   символічних значень, живої фантазії.

 

 

 

 

Заняття лялькового театру проходять у невимушеній атмосфері, яка створює умови для розкриття всіх задіяних у постановці дітей, навіть тих, які неактивні , сором’язливі, створюється ситуація успіху для кожного.

Під час показу вистав лялькового театру застосовується і художнє слово, і наочний образ лялька, і живописне оформлення та  музика. Вибір пісень визначається змістом вистави. Наступний етап –  це підбір ляльок і декорацій. Ця робота сприяє згуртуванню колективу спільній роботі, вчить ретельно виконувати  свої обов’язки заради спільної справи.

Вистава  – найважливіший акорд в роботі, адже схвалення , посмішки, оплески глядачів, це визнання не тільки образу, створеного дитиною, його праці, але, що найголовніше, це визнання його особистості. Вихованці вчаться вільно і розкуто триматися при виступі перед глядачами, бути впевненими в собі, відчувати і розуміти один одного.

Ляльково-театральна діяльність позитивно впливає  на поведінку дітей. Під час роботи над п’єсами,  у дітей поліпшується дикція, з’являється впевненість перед великою аудиторією, вони стають творчо-активними та життєрадісними. Лялькові вистави улюблений вид театралізованих ігор, близьких і зрозумілих дітям. Діти переймаються настроєм ляльок, вчаться розпізнавати вчинки.

Ляльковий театр не тільки розважає, а й здійснює навчально-виховну роботу, розвиває мислення дітей, формує морально-етичні уявлення.

Ляльковий театр «Буратіно» ще молодий. Йому виповнилось лише шість років.

Керує колективом викладач Олійник Любов Віталіївна.

 

 

 

У 2011 році дитячий колектив виступав із українською народною казкою «Коза-Дереза». За цю виставу  він був нагороджений Грамотою за І місце в обласному огляді-конкурсі творчих колективів та ансамблів  малих форм.  У 2012 році колектив театру «Буратіно» виступав з казкою «Пригоди Буратіно, або Золотий ключик» та отримав Диплом за ІІ місце  в обласному огляді-конкурсі творчих колективів та ансамблів  малих форм. У 2013 році діти колективу виступали з казками «Новорічний колобок», «Червона шапочка», «Ріпка», «Троє поросят». Протягом 2014-2015 навчального року колектив «Буратіно» виступав у дитячих установах  «Веселка», «Червоненька квіточка», «Оленка», «Малятко», «Журавлик», «Берізка»  з казками «Рукавичка», «Колобок»  та «Троє поросят».

У 2016 році учні колективу виступили з ляльковими виставами «Хвастунишка» та «Кулька-вередулька» на радість дошкільнятам та школярам молодших класів. Працівники дитячих установ вдячні артистам   за їх талант та вміння донести казку меншим діткам.

 

 

 

Театр ляльок дарує  дітям любов, енергію та  віру в прекрасне!