Концерт баянної музики

  22 березня у школі мистецтв відбулася значна й неординарна подія – концерт баянної музики. Неординарність її полягає в тому, що протягом довгого часу звучання баяну було дещо забуте, а саме в такому довершеному й чудовому виконанні. Це був концерт викладача  О.М. Коваля та його учнів. Розпочав його оркестр народних інструментів “Барви” (керівник В.В. Дзеціна) п’єсою А. Новікова “Розпрягайте, хлопці, коней” – соло на баяні О.М. Коваля.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З перших звуків гра баяніста захопила своєю технічною досконалістю та   експресією – оркестр  цілком відповідав настрою соліста. А далі – учні класу від  початківців до старшокласників грали так, що всім стало зрозуміло – ними керує справжній професійний викладач. Серед них  особливо запам’ятався учень 4 класу Сичов Микола, який виконав п’єсу А. П’яццоли “Лібертанго” –  твір досить складний за технікою та сучасним гармонічним викладом.

У класі проводиться робота не тільки з одинаками, а й ансамблевою грою: дуети, тріо, квартети. Ансамбль баяністів разом з викладачем виконав дві п’єси: А. Іванько “Полька-часики” та Р. Попова “Попурі на теми відомих пісень”. Кожен виконуваний твір слухачі сприймали з радістю й захопленням – так невимушено  й виразно звучала музика.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слухаючи гру Коваля О.М. як соліста-виконавця, не можна не подивуватися багатству й різноманітності творів у його репертуарі. Це – Н. Паганіні “24-й каприс” – обр. Б. Писаря, аранжування О. Коваля; Вівальді-Бах “Органний концерт” ре-мінор в перекладі для баяна А. Семешко; українська народна пісня “Їхав козак за Дунай” в обробці В. Грідіна; В. Зубицький “Посвята Астору П’яццолі” та ін.

Свій виступ-привітання виконанням твору Горка Сірмоса “Еккіа” подарував випускник школи, учень О.М. Коваля, а нині студент ІІ курсу  УОМУ ім. П. Демуцького Владислав Сауляк.

І знову на сцені викладач класу баяна О.М. Коваль- цього разу з виконанням трьох п’єс із репертуару “Баян-мікс” : “Карусель”, “Карнавал”, “Катя”. На завершення концерту  – твір “Сонячний день” у виконанні інструментального  ансамблю “Горицвіт” за участю улюбленого виконавця.