Архіви за місяць Березень 2018

Обласна олімпіада з музично-теоретичних дисциплін

24 березня відбулася чергова обласна олімпіада з музично-теоретичних дисциплін, що традиційно проходить в УОМУ ім. П. Демуцького. Учні Звенигородської ДШМ є її незмінними учасниками, щороку отримуючи перемоги у нелегких змаганнях. Цього року підготовча робота проходила за важких умов – хвороби учнів, карантини у школах і т. ін. позначилися на кількості і якості додаткових занять.

Та, незважаючи  на різні об’єктивні причини, учні і викладачі  змогли докласти максимум зусиль до успішного виступу на олімпіаді. Так, у командному змаганні з сольфеджіо і музичної літератури наші учні отримали почесне ІІ місце – Пилипенко Анастасія, Шляхетко Анна (8 кл.), Хафіан Каріна (5 кл.), Теліженко Іван, Марченко Віка (7 кл.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У змаганні  на особисту першість з сольфеджіо  учні    Шляхетко Анна (8 кл.) та Настич Анна (5 кл.) викл. Чередник Н.В. –  отримали І місця,  Попов Андрій  (5 кл. викл. Чередник Н.В.) – ІІ місце

   

                          

 

 

В особистій першості з музичної літератури – Пилипенко Анастасія (8 кл. викл. Орловська Л.Л.) – ІІІ місце; Лаврінченко Марина (5 кл. викл. Погоріла Т.О.) – І місце та Гран-прі в учениці 5 кл. Хафіан Каріни (викл. Погоріла Т.О.).

 

Ми щиро радіємо успіхам наших учнів, бажаємо їм міцного здоров’я й наснаги на шляху підкорення майбутніх мистецьких вершин.

Читати далі

Концерт баянної музики

  22 березня у школі мистецтв відбулася значна й неординарна подія – концерт баянної музики. Неординарність її полягає в тому, що протягом довгого часу звучання баяну було дещо забуте, а саме в такому довершеному й чудовому виконанні. Це був концерт викладача  О.М. Коваля та його учнів. Розпочав його оркестр народних інструментів “Барви” (керівник В.В. Дзеціна) п’єсою А. Новікова “Розпрягайте, хлопці, коней” – соло на баяні О.М. Коваля.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З перших звуків гра баяніста захопила своєю технічною досконалістю та   експресією – оркестр  цілком відповідав настрою соліста. А далі – учні класу від  початківців до старшокласників грали так, що всім стало зрозуміло – ними керує справжній професійний викладач. Серед них  особливо запам’ятався учень 4 класу Сичов Микола, який виконав п’єсу А. П’яццоли “Лібертанго” –  твір досить складний за технікою та сучасним гармонічним викладом.

У класі проводиться робота не тільки з одинаками, а й ансамблевою грою: дуети, тріо, квартети. Ансамбль баяністів разом з викладачем виконав дві п’єси: А. Іванько “Полька-часики” та Р. Попова “Попурі на теми відомих пісень”. Кожен виконуваний твір слухачі сприймали з радістю й захопленням – так невимушено  й виразно звучала музика.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слухаючи гру Коваля О.М. як соліста-виконавця, не можна не подивуватися багатству й різноманітності творів у його репертуарі. Це – Н. Паганіні “24-й каприс” – обр. Б. Писаря, аранжування О. Коваля; Вівальді-Бах “Органний концерт” ре-мінор в перекладі для баяна А. Семешко; українська народна пісня “Їхав козак за Дунай” в обробці В. Грідіна; В. Зубицький “Посвята Астору П’яццолі” та ін.

Свій виступ-привітання виконанням твору Горка Сірмоса “Еккіа” подарував випускник школи, учень О.М. Коваля, а нині студент ІІ курсу  УОМУ ім. П. Демуцького Владислав Сауляк.

І знову на сцені викладач класу баяна О.М. Коваль- цього разу з виконанням трьох п’єс із репертуару “Баян-мікс” : “Карусель”, “Карнавал”, “Катя”. На завершення концерту  – твір “Сонячний день” у виконанні інструментального  ансамблю “Горицвіт” за участю улюбленого виконавця.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читати далі

“Весняні настрої”

 Початок весни  у нашій школі ознаменувався звітним концертом учнів та викладачів відділу народних інструментів. Це відбулося 9 березня. Зі сцени звучали твори українських, зарубіжних композиторів в інструментальному викладі. Юні виконавці – лауреати обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалів-конкурсів демонстрували майстерність гри на сопілці, бандурі, цимбалах, баяні, акордеоні, домрі, гітарі.  Учасниками концерту були солісти, ансамблі малих форм. З особливим ентузіазмом слухачі сприймали великі колективи відділу: оркестр народних інструментів “Візерунки”, ансамбль сопілкарів “Перлина”, ансамбль бандуристів “Україночки”. Під час концерту панував святковий весняний настрій, який охопив усіх присутніх в концертній залі.

Читати далі

Читати далі

“Юність. Майстерність. Талант”

12 березня 2018 року у концертній залі дитячої школи мистецтв відбувся концерт оркестрового відділу  під назвою “Юність. Майстерність.Талант”. Його учасниками були юні талановиті учні, які прикладають багато зусиль до майстерного виконання творів і багатою звуковою палітрою доносять до слухачів їх зміст, адже “музика – це мистецтво звуку”.

Приємні хвилини спілкування з мистецтвом подарували Надільнюк Олександр, Притульська Настя, Облап Софія, Шляхетко Анна, а також учні молодших класів Радченко Аня, Мудра Вероніка, Попов Андрій та ін.

Із великим задоволенням слухачі сприймали і колективи: камерний ансамбль “Класик-стиль”, ансамбль скрипалів “Веселі нотки”, ансамбль духових інструментів “Веселий настрій”, квартети, дуети. Усі глядачі долучилися до  гарного весняного настрою, створеного учнями й викладачами оркестрового відділу.

Читати далі

Всеукраїнський конкурс “Об’єднаймося ж, брати мої”

У м. Черкаси відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості з образотворчого мистецтва “Об’єднаймося ж, брати мої”. Учениця 5 кл. образотворчого мистецтва Галузінська  Софія (викладач Тітаренко Л.В.) взяла участь у цьому престижному конкурсі і була нагороджена дипломом переможця за роботу “Нас не здолати”.

 

                                                            “Нас не здолати”

 

Читати далі